مجله رمز‌ارزاخبار

تاثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین

به قیمت بیت کوین در ماه گذشته نگاه کنید، و روندی را مشاهده خواهید کرد که در برخی مواقع دیده نشده است: “یک افزایش مداوم” بیت کوین در 30 روز گذشته 31 درصد افزایش یافته است ، و قیمت بیت کوین بالاترین قیمت آن طی بیش از سه ماه است و بار دیگر به علامت 10،000 هزار دلاری رسیده است.

اما در حالی که ممکن است عوامل مختلفی در این امر نقش داشته باشند ، نمی توان از ظهور ویروس کرونا Coronavirus به عنوان نیرویی که در پشت آن وجود دارد ، چشم پوشی کرد.

تاثیر کرونا بر بیت کوین
تاثیر کرونا بر بیت کوین

3 دلیل تاثیر کرونا ویروس بر بیت کوین

سه دلیل که ممکن است ویروس کرونا Coronavirus بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

1. چین نیروگاه اقتصادی می‌باشد که به سختی ضربه خورده است

ویروس کرونا Coronavirus در حال حاضر عواقب خود را بر اقتصاد چین می گذارد. تجارت با 11 میلیون نفر شهر ووهان ، و بقیه استان هوبی نیز تحت محدودیت است ، تجارت از محدودیت‌های بسیاری رنج می‌برد. تعطیلی در این مقیاس مشکل ساز خواهد بود ، به ویژه در کشوری که دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان است ، بسیار مشکل است.

همانطور که بی بی سی یادداشت می کند، مشاغل محلی مانند مغازه ها و رستوران ها مستقیماً مورد توجه قرار می گیرند ، زیرا مردم تمایل کمتری برای خروج از منزل خود دارند. اما این ویروس همچنین در تجارت جهانی تأثیر می گذارد: چندین خطوط هوایی در حال حاضر پروازها به سمت چین را متوقف کرده اند و بسیاری از کشورها سفر برای بازدید کنندگان از چین را محدود می کنند.

علاوه بر این ، تولیدکنندگان بین المللی هم به دلایل ایمنی و هم به دلیل اینکه مصرف کنندگان احتمالاً کالاهایی را که از چین خارج می شوند را خریداری نمی‌کنند، فعالیت خود در چین را قطع کرده اند. اما این چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟

صندوق سرمایه گذاری سودکن
صندوق سرمایه گذاری سودکن

2. بیت کوین مستقل از سایر بازارها عمل می کند

عدم اطمینان اقتصادی و بی ثباتی در بورس سهام مدت ها است که مردم را به سمت بیت کوین سوق داده است. نیازی به نگاه بیشتر از ریشه های بیت کوین نیست ، که ناشی از بی اعتمادی در اقتصاد به دنبال حباب مسکن و سقوط بازار سهام در سال 2008 بود. اخیراً ترس از کاهش نرخ ارز محلی ، مانند افزایش بیش از حد. تورم در ونزوئلا و ناآرامی در ایران باعث شده تا مردم به عنوان یک پناهگاه امن به بیت کوین روی آورند. 

در حالی که قیمت بیت کوین بر خلاف بازار سهام عمل نمی کند ، به نظر می رسد تحت تأثیر این بازار نیست، و مستقل از آن عمل می‌کند. از این رو جای تعجب نیست که با افزایش نگرانی ها نسبت به اقتصاد چین ، قیمت بیت کوین رو به افزایش است و هرچه بازار سهام بی ثبات می شود ، قیمت بیت کوین بی تأثیر باقی می ماند. هرچه ارزش یوان نامشخص تر شود ، بیت کوین فروشگاهی با ارزش و یک چراغ امید را ارائه می دهد.

3. 65 درصد از استخراج بیت کوین در چین صورت می گیرد

دلیل دیگری که ممکن است قیمت بیت کوین با گسترش ویروس کرونا رو به افزایش باشد. و این بدان معناست که 65٪ از استخراج بیت کوین در چین صورت می گیرد. از آنجا که نیروی کار قرنطینه شده و تجارت جهانی متوقف شده است ، این به معنای دو چیز است: استخراج کمتر بیت کوین در دسترس است و تجهیزات استخراج کمتری از چین خارج می شوند. به عبارت دیگر ، ویروس کرونا بر فعالیت استخراج بیت کوین تأثیر می گذارد ، که ممکن است باعث افزایش قیمت بیت کوین شود.

صندوق سرمایه گذاری سودکن
صندوق سرمایه گذاری سودکن

نصف شدن استخراج بیت کوین را فراموش نکنید

با وجود همه موارد بالا ، ربط دادن افزایش قیمت بیت کوین به ویروس کرونا دشوار است. انجام این کار نادیده گرفتن این واقعیت است که نصف شدن بیت کوین که باعث کاهش پاداش استخراج بیت کوین به نصف می شود ، تنها در چند ماه کوتاه اتفاق می افتد. پیش بینی قیمت بیت کوین مدت هاست که در این رویداد به عنوان عامل مهار کننده قیمت های بالاتر اشاره کرده است و منطقی است که فرض کنیم حداقل برخی از افزایش مداوم در انتظار آن است. 

نتیجه گیری

به هر دلیلی ، یک چیز قطعی است: با افزایش بیش از 30٪ در 30 روز ، بیت کوین دوباره زنده شده است.

تعداد مقالات این مقاله: 712 کلمه منبع: coinmama.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن